VB-dagene 2026

4 mai 2026

Hei VB-rørlegger - vi sees på stand 23

VB-dagene nærmer seg med stormskritt, og vi er klare!

Vi legger mye arbeid i både stand og bemanning. For oss er ikke dette bare “enda en messe” – det er en av de viktigste møteplassene vi har gjennom året. Det er her vi får muligheten til å komme tett på dere som faktisk bruker løsningene våre i hverdagen, og få ærlige tilbakemeldinger på hva som funker – og hva som kan bli enda bedre.

Vi mener det er verdt å bruke litt ekstra ressurser på akkurat dette.
Fordi ingenting slår den praten du tar ansikt til ansikt.

Vi vet også at hverdagen deres er hektisk, og at det ikke er gitt at man har tid til å gå rundt på messe. Derfor setter vi stor pris på at du tar turen, og da skal vi gjøre vårt for at det faktisk er verdt det.

Stikk innom stand 23 for en prat, en kjapp gjennomgang av nyheter – eller bare for å si hei.

Vi kjører også en enkel konkurranse hvor du kan vinne en Garmin Forerunner-klokke!
Det tar et minutt å delta – og er mest av alt en liten bonus for deg som tar turen innom.

Smarte løsninger - det er jo det vi driver med

Årets tema er smarte løsninger, og det treffer oss veldig godt.

Hos oss handler det om produkter som faktisk gjør hverdagen enklere for deg som rørlegger – ikke bare på papiret, men ute på jobb.

Vi vet at tid er penger.
Og vi vet hvor fort det blir dårlig stemning hvis du må tilbake for å rette opp noe som kunne vært gjort riktig første gangen.

Dette har vi som hovedfokus når vi utvikler nye løsninger, og videreutvikler eksisterende løsninger. Kort sagt: mindre styr, mer flyt i hverdagen.

Purus og Joti presenterer smarte løsninger på VB-dagene 2026

Fra designsluk til industrielle løsninger på stand 23

Vi har med oss produkter og løsninger tilpasset flere behov og bruksområder.

  • Designsluk for moderne bad: Purus Line, Purus PRO Line + rister
  • Rustfrie renner og sluk for krevende miljøer som fabrikker, næringsmiddelindustri, fiskeoppdrett. bilverksted osv.

Sammen under Vitas Group

På messen står vi under navnet Vitas Group, hvor også Joti er representert. Her vil det blant annet bli vist frem løsninger som taksluket Joti Super UV, nyhetene Joti Monteringsplate, Joti Line og Joti XL Tile Insert.

Dette gir et bredere bilde av kompetansen og produktspekteret vi samlet tilbyr – fra tradisjonelle løsninger til mer spesialiserte behov.

Fellesnevneren er løsninger som er utviklet med tanke på installatøren, som fungerer i praksis.

Vi kan sluk og gleder oss til å formidle det på messen

Det er ikke bare noe vi sier.
Det ligger i detaljene, løsningene og hvordan produktene faktisk fungerer ute på jobb.

Når du kommer innom oss, skal du oppleve:

  • Folk som kan produktene
  • Løsninger som gir mening
  • Råd du faktisk får bruk for

Vi sees på VB-dagene!